Wyłączenie pasma pruszkowskiego

Szanowni Państwo

Od 11 kwietnia (środa) od godz. 9:00 nastąpi znaczny spadek ciśnienia lub całkowity brak wody na terenie dzielnicy Ursus i gminy Michałowice oraz miast Piastów i Pruszków. Utrudnienia mają związek z ostatnim etapem modernizacji magistrali wodociągowej w Alejach Jerozolimskich, który prowadzimy w celu poprawy niezawodności pracy sieci.

W celu minimalizacji ilości przerw w dostawach wody prace modernizacyjne będą prowadzone równolegle w czterech lokalizacjach w Alejach Jerozolimskich na odcinku magistrali od ulicy Badylarskiej do ulicy Jesionowej (Michałowice).

Na czas przeprowadzenia modernizacji, wodociąg będzie wyłączony z użytku. Ze względu na średnicę przewodu (1 metr) oraz zakres prac realizowanych na ponad 2 kilometrowym odcinku magistrali, planowane przywrócenie dostaw wody powinno nastąpić w ciągu 48 godzin.

Niniejszy komunikat zostanie zaktualizowany 11 kwietnia (środa) ok. godziny 16 o bieżącą informację dotyczącą postępu prac modernizacyjnych.

Ze względu na utrudnienia w zaopatrywaniu w wodę, które mogą wystąpić w czasie wykonywanych robót, prosimy o wcześniejsze zabezpieczenie w domach niezbędnych jej zapasów.

Z chwilą wyłączenia magistrali, zostaną uruchomione wszystkie awaryjne stacje uzdatniania wody wraz z ujęciami na terenie dzielnicy Ursus i miasta Pruszkowa.

Beczkowozy zostaną podstawione w następujących lokalizacjach:

Pruszków

– ul. Emancypantek róg Lalki

– ul. Antka róg Placówki

– ul. Sienkiewicza 1D

– ul. Bolesława Prusa 35

Piastów

– ul. Łukasińskiego (przy AWAKU os. Ogińskiego)

– ul. Piłsudskiego 56

Gmina Michałowice

– ul. Szkolna 15 (przy szkole)

– ul. Mickiewicza pomiędzy ul. Spacerową a 11-go Listopada

Reguły

– ul. Wiejska róg ul. Krótkiej

Opacz Kolonia

– ul. Centralna przy WKD

Ursus

– ul. Skoroszewska przy ul. Chełmońskiego

– ul. Wojciechowskiego 37

– ul. Magnacka 3

– ul. Ryżowa 48

– ul. Warszawska 59.

Przepraszamy Państwa za niedogodności związane z brakiem wody i zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować czas ich występowania.

Z poważaniem.

Dział Obsługi Klienta MPWiK m. st. Warszawie S.A.

Pl. Starynkiewicza 5; 02-015 Warszawa,

tel.+48 22 445 50 00; faks:+48 22 445 50 05

www.mpwik.com.pl