Jest ich pięć:

budynek „A” - Orłów Piastowskich 82, oddany do użytku 28-01-2000,

budynek „B” - Królów Polskich 1, oddany do użytku 29-03-2000,

budynek „C” - Królów Polskich 3, oddany do użytku 29-03-2000,

budynek „D” - Orłów Piastowskich 84, oddany do użytku 25-04-2000,

budynek „EF” - Warszawska 58C, oddany do użytku 21-02-2001.

Historia osiedla Gołąbki, na którym położona jest nasza wspólnota mieszkaniowa sięga okresu dwudziestolecia międzywojennego. Gołąbki miały status wsi położonej w gminie Skorosze. Na Gołąbkach mieszkał między innymi Stanisław Wojciechowski prezydent RP oraz Władysław Grabski premier RP.

Dzisiejsze osiedla: Gołąbki, Czechowice, Skorosze, Szamoty, to dawne miasto Czechowice, które powstało w 1952 roku, zaś od 1954 roku zmieniło swoją nazwę na Ursus. 1 sierpnia 1977 roku Ursus został włączony do Warszawy i znajdował się terytorialnie w dzielnicy Ochota. Samodzielną dzielnicą stał się dopiero 1 stycznia 1993 roku. Była to ówczesna ósma dzielnica Warszawy, która w latach 1994 – 2002 była samodzielną gminą, by od 2002 roku  ponownie być dzielnicą.

Jest nam niezmiernie miło, że odwiedzasz naszą stronę. Dedykujemy ją wszystkim współwłaścicielom naszej nieruchomości jak i mieszkańcom Wspólnoty Mieszkaniowej Osiedla „Gołąbki I”.

Nasze osiedle znajduje się w rejonie ulic: Orłów Piastowskich, Królów Polskich i Warszawskiej w dzielnicy Ursus, na osiedlu Gołąbki, które od strony południowej  graniczy z osiedlem Niedźwiadek, a od strony północno-wschodniej z Bemowem.

Historia naszej nieruchomości sięga początku 2000 roku, kiedy to oficjalnie zostały oddane do użytku poszczególne budynki.

Budynki zarządzane były przez Spółdzielnię Budownictwa Mieszkaniowego „Gawra II” do 21 maja 2001 roku. Ten dzień był szczególnym dniem dla mieszkańców, na pierwszym walnym założycielskim zebraniu powstała wspólnota mieszkaniowa, pod oficjalną nazwą: Wspólnota Mieszkaniowa Osiedla „Gołąbki I”. Wybrany został pierwszy założycielski zarząd wspólnoty, który liczył pięć osób.

Po latach zagospodarowania przestrzennego obecnie osiedle usytuowane jest w dogodnym miejscu, stąd blisko jest do żłobków, przedszkoli, szkół jak i okolicznej sieci sklepów. Ponadto dobrze rozwinięta, w pobliżu naszego osiedla, infrastruktura komunikacji zbiorowej umożliwia dogodne połączenia z innymi dzielnicami Warszawy.